Strana 1 z 1

Databáza

Napísané: Št 28. Mar 2019 15:09:15
od užívateľa johnny
Zdravím všetkých.
Mám problém s vytvorením databázy. Teda ani nie s vytvorením pretoze databázu som vytvoril na hostingu a následné údaje som použil vo website. Až na jednu položku. Názov hosťa. Čo to je? Názov hosťa sa neuvádza pri vytváraní databázy na hostingu. Na hostingu mám len Názov databázy, Užívatelské meno a Heslo.Nazov databazy a uzivatelske meno je to iste ale co je Názov hosťa? Hosting je websuport
Ďakujem za každú radu. Riešim dynamický obsah a chcem to riešiť práve databázou.

Na skúšku som použil Názov hosťa : localhost
ale i tak je výsledok FAILL

Re: Databáza

Napísané: Po 01. Apr 2019 15:01:40
od užívateľa johnny
Super. Ďakujem. Vyriešené.
Pokračujeme ďalej : môžte mi poradiť ako po prihlásení do eshopu kedže registrácia prebehla korektne bude zákazník vedieť že bol úspešne prihlásený.
Nedokážem - zatiaľ - ukázať zákazníkovi po prihlásení jeho meno v záhlaví webu.

Re: Databáza

Napísané: St 03. Apr 2019 11:32:50
od užívateľa saling
Nemám informáciu, že by priamo existovala voliteľná aplikácia fy Incomedia pre takúto funkcionalitu.

Pre možnosť vyriešenia problematiky zobrazovania prihláseného užívateľa v záhlaví stránky som v "old" fóre už diskutoval viackrát pre verzie od 12 do 10 , viď odkazy:
http://oldwsx5forum.salling.sk/68187/te ... /index.htm
http://oldwsx5forum.salling.sk/38481/te ... /index.htm

Zverejnené riešenia až po verziu 12 sú aj na nižšie uvedenom odkaze v PHP a javascript riešení:
http://wsx5-forum-dokumenty.salling.sk/12pro.html

PHP verziu riešenia mal by zvládnuť skoro každý po overení správnosti a aktuálnosti názvov premenných v tam použitej a vedenej funkcie z x5engine.php. Pre funkcionalitu je však potrebné, aby všetky stránky mali príponu PHP.

Javascript verzia si naopak vyžaduje rozsiahle zmeny v kóde x5engine.php. Touto cestou som sa vybral aj ja , popísané princípy riešenia som postupne aktualizoval a aplikoval najmä na svojich stránkach " www.svblena.eu " pre všetky doposiaľ vydané update od V10 až po V17.

V najbližších dňoch to odskúšam aj pre najnovšie update V2019, aby som mohol svoje stránky so zobrazovaním prihláseného užívateľa preklopiť aj do posledne vydanej verzie z mesiaca apríl 2019.

Tak ako v minulosti aj teraz do cca 1 - 2 týždňov pre fórum zverejním krátke dema pre V2019 pre overenie funkcionality PHP a javascript verzie, zdrojový kód pre PHP verziu.

Re: Databáza

Napísané: Št 04. Apr 2019 12:41:50
od užívateľa johnny
Pracujem s WX5 uz od verzie 10. A na tomto fore som komunikoval este ked bolo tusim blueforum .... ale a tom nezalezi. Myslel som si ze ak spolocnost incomedia vyda soft s nazvom profesional tak takato prkotina tam bude. Nevadi dobre vediet ze tam nieje a ze sa treba vydat inou cestou. Momentalne testujem verziu 2019 Evo. Prave idem zalozit prispevok :D

Re: Databáza

Napísané: Št 04. Apr 2019 12:53:44
od užívateľa saling
Odkaz na Website X5 Developer´s Guide :
http://devguide.websitex5.com/en/latest/index.html

Informácie o knižniciach x5engine.php a iných sú na tejto stránke určené všetkým, ktoré si chcú rozšíriť základné funkcie Website X5 o vlastný kód.

Aktuálne funkcia použitá vo vyššie citovanom a zverejnenom krátkom PHP kóde vracia prvky poľa s názvami :
"email", "uid" ,"firstname" , "lastname" ,"groups"
// Compatibility mode for the old code snippets
"realname" , "username"

Čiže ten krátky PHP kód z verzie V12 by mal byť aj naďalej funkčný a použiteľný.

Re: Databáza

Napísané: Pi 05. Apr 2019 11:41:51
od užívateľa johnny
Super. Ďakujem. o tejto stránke http://devguide.websitex5.com/en/latest/index.html som nemal ani tušenie. Ale i tak je to škoda pre ostatných že to nieje volitelnou súčasťou softu professional.

Re: Databáza

Napísané: Pi 05. Apr 2019 13:34:22
od užívateľa saling
Tu je malá webová stránka v ktorej je použitý krátky zdrojový kód s PHP verziou zobrazenia prihláseného užívateľa , použitý PHP kód je použiteľný pre verzie Evolution a Professional :
http://sl-demo.salling.sk/prihlasenie-v2019evo/

Re: Databáza

Napísané: So 06. Apr 2019 11:59:32
od užívateľa saling
Demonštračná stránka s použitím javascript kódu v HTML objekte v záhlaví webovej stránky. Funkcie document.write a iframe zobrazujú obsah volaného PHP kódu :

http://sl-demo.salling.sk/prihlasenie2-v2019evo/

Autor tohto príspevku používa aj ďalšiu javascript alternatívu zobrazenia prihláseného užívateľa, ktorá získava tento údaj zo zakódovaného cookkie a je spojené s rozsiahlou programátorskou úpravou zdrojového kódu x5engine.php obsahujúcich aj nové praktické autorské rozšírenia funkcionality.

Re: Databáza

Napísané: Ne 07. Apr 2019 17:59:40
od užívateľa johnny
No. Mrkol a vyskusal som si to. Je to zaujimave. Skusim to otestovat ci tomu aj rozumiem.
Ak by uzivatelia ktory pouzivaju professional s automatickou registraciou pouzvali takuto jednoduchu upravu tak ich weby by vyzneli stylovejsie.